DUYURULAR

Sağlıkkent Konutları Teslim Edildi

Haldız İnşaat tarafından yapımı tamamlanan Sağlıkkent Konutları’nın anahtar teslim töreni yapıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 2021 yılında 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinlikte, pandemi döneminde özveriyle görev yapan; evinden, ailesinden ve sevdiklerinden feragat eden, vatandaşları sağlıklarına kavuşturmak uğruna kendi canlarını hiçe sayan sağlık emekçilerine söz vermiş ve Sağlıkkent Konutlarının temeli, 2021 yılının Ekim ayında, ‘Şifa Veren Ellere Vefa’ sloganıyla atılmıştı.

Kocaeli’de ikamet eden; kamu ve özel sağlık kuruluşlarında, aile sağlığı merkezlerinde, il ve ilçelerdeki sağlık müdürlüklerinde, 112 acil sağlık hizmetlerinde görev yapan ve adına kayıtlı konut bulunmayan her kademedeki sağlık çalışanı ile engelli vatandaşları kapsayan proje, sağlık neferlerinin gerek ekonomik gerekse sosyal imkânlar açısından en ideal koşullarla ev sahibi olabilmesi amacıyla hayata geçirildi. İki yılda tamamlanan ve kura ile belirlenen konutlar hak sahiplerine teslim edildi.

13 BLOK 502 KONUT
Yatay şehircilik ve insanı esas alan mimari anlayışla şekillenen proje, Kartepe Kent Meydanı’nın yanındaki 36 bin 93 metrekarelik alan üzerine 1+1, 2,+1, 3+1, zemin +4 kat olmak üzere 13 blok 502 daire, 20 dükkan olarak inşa edildi.
Proje içerisindeki yeşil alanlar, açık hava spor aletleri, basketbol sahası, oturma grupları, çocuk oyun alanları, açık otopark ve elektrikli araç şarj istasyonları Sağlıkkent sakinlerinin konforlu ve keyifli yaşam sürmeleri için planlandı.

BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR ETTİLER
Anahtar teslim töreninde sağlık çalışanları adına Zehra Şen, projede tüm sağlık çalışanlarının sağlık ve güven içinde oturmasını temenni ederek, emek verenlere teşekkür etti. İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, pandeminin tüm sürecinde Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman yanlarında olduklarını belirtti. En son sağlık çalışanlarına konut hediyesi ile süreci tamamladığını söyleyen Pehlevan, “Ben şahsım ve tüm çalışma arkadaşlarımız adına Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür ediyorum” dedi.

saglikkent1

saglikkent2

saglikkent3

saglikkent4

saglikkent5

saglikkent6